Быстрозайм
Alexcredit MyCredit КачайГроші Ваша Готівочка
CreditPlus Сcloan SOS Credit Євро Гроші
ForzaCredit CreditKasa Moneyveo GoFinGo
Miloan ШвидкоГроші My Zaim Grivni
CashRush Є Гроші Tengo Optimazaim
Zecredit Money4you KoshelOK Твоя Позика
KUMO Gcredit CashPoint Monetka
УкрПозика Cashberry Verocash Credyt
Neocredit Credit1 Selfiecredit Lovilave
Традиція Creditnice Cash KF Cashpoint1
Dinero GrivnaMan Lenily Додам
ПростоГроші
кредит, если ты в черном списке

Як взяти кредит, якщо ти в чорному списку?

Боржники потрапляють в блек-лист на підставі серйозних обставин, але це не означає, що шлях до позикових грошей назавжди закритий. Все залежить від індивідуальної ситуації. В Україні можна взяти кредит, перебуваючи в чорному списку. У цій статті розберемося, за що можна отримати обмеження, як виправити ситуацію. А також розповімо, де взяти кредит, якщо ти чорному списку.

Що таке чорний список боржників?

Будь-яка банківська організація заборонить доступ до своїх послуг людині, яка серйозно порушила умови кредитного договору. Але вона буде перебувати в стоп-листі конкретної установи, так як такі списки відносяться до внутрішньоорганізаційних документів. Позики в інших місцях будуть доступні, однак можуть виникати деякі проблеми, оскільки фінансові компанії обмінюються даними між собою. Проте, перебуваючи в чорному списку одного банку, боржник може отримати кредит в іншому.

Інакше справа йде з Бюро кредитних історій. Це офіційна організація, і її база доступна для всіх фінансових компаній. Записи в ній зберігаються десять і більше років, вплинути на них не можна ніякими способами, крім випадків, коли сталася помилка. Є хороша новина ― при кредитуванні банки вивчають записи за останні 1-2 роки, в крайньому випадку 3-5 років, і спираються на більш свіжі факти. Однак при запиті великої суми або іпотеки, проглядається вся КІ і досьє потенційного клієнта.

У МФО теж є свої списки боржників, але, як правило, прибрати чорну мітку вдається шляхом повного погашення заборгованості та врегулювання питання. А в банківських установах зробити це куди складніше.

За що можуть внести в чорний список?

Найпоширеніша причина ― систематичні прострочення щомісячних платежів, тривале уникнення врегулювання питання заборгованості. Навіть якщо борг одного разу буде виплачений, банк вже не побажає укладати угоди з таким клієнтом. Саме тут доступ до кредитів буде закритий. Але бувають і інші ситуації.

Ви не зможете взяти кредит, якщо потрапили в чорні списки з наступних причин:

 • спроба оформити позику за підробленими документами (довідка ПДФО, про офіційне працевлаштування і т. д);
 • неправомірні дії з паперами на чуже ім'я;
 • судимість за статтями, пов'язаними з шахрайством;
 • багаторазові звернення в банк за наявності великого поточного боргового навантаження;
 • взаємодія з незаконними посередниками для отримання кредиту;
 • відкриті судові провадження у декількох договорах;
 • виграна судова справа, що спричинило неповернення позикових коштів (якщо брали гроші, а потім виграли суд і відмовилися їх повертати банку).


Невеликі прострочення, поточні діловодства з питання заборгованості, позики в декількох місцях не є серйозною підставою. До чорного списку по кредитах вносять громадян, які мають великі суми боргів або порушили закони країни.

Як дізнатися, чи є ви в чорному списку боржників за кредитами?

Блек-листи складаються за внутрішнім розпорядженням фінансової організації і несуть мету повідомити співробітників служби безпеки про те, що цій особі в позикових коштах потрібно відмовити. Оскільки загальний чорний список ― це міф, відкритого доступу до такої інформації немає.
Але будь-кредитна установа передає дані в БКІ, з яким співпрацює. Ви можете відправити туди запит, попередньо дізнавшись у співробітників, де саме зберігається ваше досьє. Один раз на рік послуга надається на безкоштовній основі.

Направити заяву встановленого формату за допомогою таких дій:

 • через менеджера в офісі;
 • на офіційному сайті БКІ;
 • поштовим листом;
 • на посередницьких ресурсах, які співпрацюють безпосередньо з різними бюро кредитних історій.

Якщо хочете подати запит через посередників, то послуга буде платною навіть при першому зверненні.
У відкритому доступі можна знайти тільки інформацію про боржників на сайтах федеральних служб судових приставів. Туди інформація заноситься, якщо кредитор подав до суду, винесений наказ про стягнення, розпочато діловодство.

Де взяти кредит, якщо ви в чорному списку?

Потрапивши в одному місці в чорний список, кредит ви можете взяти в іншому. Банки не завжди встигають ділитися інформацією один з одним. На негативне рішення може вплинути тільки кредитна історія, яка вже передана в бюро попередньою установою. Але навіть в такому випадку є можливість взяти гроші у МФО. Мікрофінансові організації готові видавати позикові кошти без ретельної перевірки КІ, однак, це стосується не всіх. Знайти потрібну компанію ви можете на нашому сервісі «ОНЛАЙНМАНІ», де зібрані МФО, які схвалюють заявки навіть проблемним клієнтам.

Як взяти кредит в Україні, перебуваючи в чорному списку банків?

Якщо всюди відмовляють, єдиний спосіб отримати гроші ― звернутися в мікрокредітної організацію.

Щоб підвищити шанси на успіх, дотримуйтесь рекомендацій:

 • вибирайте МФО, де готові схвалити позику з поганою КІ;
 • залишайте заявки в декількох місцях;
 • постарайтеся довести високий рівень поточної платоспроможності ― надайте офіційні довідки з роботи, податкової, виписки про рух по рахункам, право власності на рухоме або нерухоме майно;
 • не запитує велику суму, а почніть з малого;
 • дайте додаткові телефони, за якими про вас можуть уточнити інформацію.

Взяти кредит, якщо ви в чорному списку боржників України реально, але потрібно розуміти, що умови будуть не найвигіднішими. А саме:

 • в разі позитивного результату схвалять мінімально можливу суму ― близько 700-1000 грн;
 • термін встановлять не більше 15 днів;
 • відсоток буде вищим ― зазвичай це 1%, але буває, що доходить і до 3%;
 • доступу до пільгових умов, акцій і знижок поки не нададуть.


Але якщо ви отримаєте схвалення заявки хоча б на найменшу суму ― це вже перші кроки у напрямку до виходу з ситуації, що склалася. Знайти МФО, згодних працювати без перевірки КІ, нескладно ― скористайтеся нашим сервісом з підбору позик «ОНЛАЙНМАНІ». Для оптимізації пошуку радимо вказати мінімальну суму позики, короткі терміни і поставити галочку в рядку фільтра навпроти «Видача з поганою кредитною історією».

Де взяти кредит, якщо ви в чорних списках МФО?

Буває так, що, успішно розпочавши співпрацю з мікрофінансової організацією, людина не змогла виплатити борги і була включена в стоп-лист. Тепер ніхто не схвалює заявки навіть на мінімальні суми.

В даному випадку є два варіанти дій:

 1. Скористайтеся програмою щодо виправлення кредитної історії, яку пропонують деякі МФО. На свій страх і ризик організація видасть вам невелику позику на термін до 10-15 днів, який ви повинні повернути з відсотками. Якщо вчасно погасите борг, в наступний раз ліміт кілька підвищать. Так, крок за кроком ви підвищуєте свій кредитний рейтинг. Мінус такого підходу ― великі переплати, але, коли немає інших варіантів, це хороший шлях до «одужання».
 2. Зверніться в нову МФО, яка з метою набору клієнтської бази, схвалює позики практично в 100% випадків без будь-яких перевірок. Далі дійте по вище запропонованою схемою і наберіть хороший кредитний рейтинг.

Якщо ніде не дають гроші, залишається почекати 2-3 роки, не набираючи нові борги, і постаратися знайти джерела фінансів, закрити поточні зобов'язання хоча б частково. Зазвичай при перевірці КІ вивчають операції за останні роки. Побачивши, що ви сумлінно стали виконувати фінансові зобов'язання, деякі МФО, що відмовили зараз, можуть схвалити заявку потім.