Быстрозайм
Alexcredit MyCredit КачайГроші Ваша Готівочка
CreditPlus Сcloan SOS Credit Євро Гроші
ForzaCredit CreditKasa Moneyveo GoFinGo
Miloan ШвидкоГроші My Zaim Grivni
CashRush Є Гроші Tengo Optimazaim
Zecredit Money4you KoshelOK Твоя Позика
KUMO Gcredit CashPoint Monetka
УкрПозика Cashberry Verocash Credyt
Neocredit Credit1 Selfiecredit Lovilave
Традиція Creditnice Cash KF Cashpoint1
Dinero
кредит пенсионеру онлайнмани

Де оформити кредит пенсіонеру в Україні?

Банки розглядають пенсіонерів як окрему категорію позичальників. З одного боку, у них є гарантоване джерело доходу у вигляді пенсії, з іншого ― не у всіх він високий, а головний критерій оцінки ― платоспроможність. Ми розповімо, де взяти кредит пенсіонерам і які умови для них виставляють фінансові установи.

Чому пенсіонеру непросто отримати гроші в борг?

Банківські установи дбають про власне благополуччя і намагаються знижувати ризики втрати прибутку. При роботі з пенсіонерами особлива увага приділяється страхуванню від неповернення боргу.

Це пов'язано з кількома причинами:

 • в силу віку людина може втратити працездатність, дієздатність або піти з життя;
 • при маленькій пенсії позичальникові складно виконувати боргові зобов'язання;
 • в разі прострочень і невиплати кредиту судові процеси по стягненню боргу ускладнюються;
 • люди похилого віку можуть бути обмануті і задіяні шахраями в незаконних схемах.

Таким чином, кредити пенсіонерам в Україні видаються після ретельної перевірки по різних каналах.

Які кредити дають пенсіонерам?

Якщо у людини хороший фінансовий стан, він може розраховувати на будь-які стандартні програми до досягнення віку 60 років. Однак, щоб отримати найбільш вигідні умови, краще шукати спеціальні пропозиції ― багато банків пропонують пенсіонерам кредит за зниженими ставками та пільги.


Споживчі позики

Відображаються у випадку, якщо людина продовжує працювати на офіційній роботі і може надати довідку про доходи. Коли пенсії вистачає на покриття щомісячних платежів, гроші можуть дати під заставу або відповідальність поручителів. На великі суми і довгі терміни розраховувати не доводиться, але залежить від віку та інших факторів.

Найчастіше, отримати схвалення можна за наступними умовами:

 • сума ― до 150000 гривень;
 • термін ― до 3-5 років максимум;
 • процентна ставка - від 12 до 16% річних.

Гроші можна забрати готівкою або переказом на карту, рахунок.

Цільові позики

При достатньому рівні доходів, гроші на конкретну мету отримати найпростіше. Суть цільових позик полягає в наданні позикових коштів, які надходять на реквізити продавця в рахунок оплати послуги. Це може бути лікування, відпочинок, автомобіль, житло, велика й дорога покупка. В цьому випадку умови схожі з споживчими програмами, але відсоткові ставки можуть бути вище і складати 15-18%. Процедура оформлення проходить швидше, рішення приймається протягом декількох годин. Особливо процес спрощується, коли кредит оформляється у партнера банку ― наприклад, в турагенції, магазині, клініці.

Експрес-кредити

Їх особливість в тому, що розгляд запиту здійснюється в скорочені терміни і всього по двох документах. Для пенсіонера це можуть бути паспорт і пенсійне посвідчення. Порядок оформлення загальний, але відсоткові ставки вище. Такі позики надаються без офіційного підтвердження доходів, заявки розглядаються в індивідуальному порядку.

Для пенсіонера умови можуть бути наступними:

 • сума - до 35000 грн;
 • термін - до 1-3 років;
 • ставка по кредиту - від 20 до 30%.

Оскільки в даному випадку є офіційне підтвердження доходу, пенсіонери нечасто вдаються до експрес-кредитування. Необхідність може виникнути в разі, якщо є інші борги або зіпсована КІ, через що за звичайними програмами не дають гроші.

Кредитна картка

Банк, на карту якого надходить пенсія, може зробити персональну пропозицію клієнту похилого віку. Ліміт збільшується пропорційно сумі коштів, рух яких відстежується за рахунком.

Умови такі:

 • отримати можна до 40000 грн в середньому;
 • термін дії картки - 3 роки;
 • процентні ставки - близько 23-25% в рік.

Якщо пенсіонер відповідає вимогам, він може взяти кредитку в тій установі, де не обслуговується. Вони схвалюються охочіше, ніж інші види програм.

Мікропозики для пенсіонерів

При виникненні термінової необхідності, гроші можна взяти в мікрофінансової організації. Відсутність роботи тут не є перешкодою. Кредити пенсіонерам в МФО надаються на загальних підставах. Якщо КІ хороша, інших боргів немає, можна розраховувати на максимальні суми навіть при першому зверненні. Правда, процентні ставки будуть високими.

Які умови пропонують МФО:

 • максимальна сума новим клієнтам - до 15000 грн, постійним - до 20000 грн;
 • терміни - зазвичай до 30 днів, але в разі форс-мажорів можна продовжити, сплативши тільки нараховані відсотки;
 • процентні ставки - приблизно 2% в день, по акції може бути 0% на перший займ.

Щоб швидко знайти максимально вигідні умови, шукайте мікрофінансову компанію на нашому сервісі по підбору позик «ONLINEMONEY».

Вимоги для оформлення кредитів пенсіонерам в Україні

Чим старше вік, тим складніше отримати гроші в банку. Відповідно, потрібні або стабільні джерела доходів, або надійне забезпечення. У різних ситуаціях вимоги будуть відрізнятися, ми розповімо про всі нюанси.

Отже, що необхідно, щоб отримати кредит пенсіонеру в банку:

 1. Максимальний вік у багатьох банківських установах - 60 років. Іноді за спеціальними пропозиціями його можуть збільшити до 70 років, а в МФО схвалюють займ навіть в 90 років.
 2. Гарна кредитна історія - запорука успішного результату розгляду заявки і отримання грошей за найвигіднішими умовами. Але і в разі зіпсованої репутації можна знайти організацію, яка видасть невелику суму. Найчастіше це МФО, але є банки, які схвалювали запит з поганою КІ при інших сприятливих умовах і хорошою фінансову ситуацію.
 3. Інші фінансові зобов'язання ускладнюють процес отримання нового кредиту, але все залежить від рівня платоспроможності. Якщо на покриття щомісячних кредитів за боргами йде не більше 40% загального бюджету, шанси на схвалення є.
 4. Основний пакет документів включає паспорт, пенсійне посвідчення, СНІЛС, ІПН. За ним можуть дізнатися, який дохід у пенсіонера, і додаткових підтверджень не буде потрібно. Якщо є довідка з офіційного місця роботи ― великий плюс.
 5. Перевірка стану здоров'я може знадобитися в більш старшому віці. Співробітники служби безпеки повинні бути впевнені в дієздатності людини. Крім того, наявність серйозних патологій збільшує ризики для банку, тому іноді потрібно оформити страховку життя, що тягне додаткові витрати.
 6. Забезпечення. Літній людині велику суму дадуть швидше за все під додаткове забезпечення. Під ним мається на увазі рухоме, нерухоме майно, поручителі. Так банк страхує себе від неповернення боргу.

До уваги приймаються різноманітні чинники: фінансове становище, поточні джерела доходу, здоров'я людини. Залежно від програми і процентної ставки вимоги відрізняються.

Переваги мікропозик для пенсіонерів в МФО

Не кожна людина пенсійного віку може похвалитися хорошим рівнем доходів. А от необхідність термінових грошах виникає нерідко: невідкладна операція, дорогі ліки, побутові потреби. У цих випадках простіше взяти короткострокову позику.

Тим більше, переваг тут предостатньо:

 • гроші видають в день звернення;
 • при гарній КІ можна розраховувати на суму до 10000 грн, при зіпсованої - від 700 до 1000 грн в середньому;
 • не потрібно збирати довідки;
 • можна оформити позику в дистанційному режимі через інтернет, не виходячи з дому.

У МФО схвалюють запити навіть з поганою кредитною історією і при наявності інших боргових навантажень. Якщо відмовляють у банках або репутація не найкраща, простіше подати заявку сюди. Вибрати надійну компанію можна на нашому сервісі по підбору позик «ОНЛАЙНМАНІ».