Быстрозайм
Alexcredit MyCredit КачайГроші Ваша Готівочка
CreditPlus Сcloan SOS Credit Євро Гроші
ForzaCredit CreditKasa Moneyveo GoFinGo
Miloan ШвидкоГроші My Zaim Grivni
CashRush Є Гроші Tengo Optimazaim
Zecredit Money4you KoshelOK Твоя Позика
KUMO Gcredit CashPoint Monetka
УкрПозика Cashberry Verocash Credyt
Neocredit Credit1 Selfiecredit Lovilave
Традиція Creditnice Cash KF Cashpoint1
Dinero
кредит на квартиру

Як і де взяти кредит на квартиру?

За даними Держстату середня зарплата українців складає 11 тис. грн. Якщо у вас немає багатої самотньої тітоньки або батьків, готових вручити ключі від нерухомості в подарунок, рано чи пізно доведеться задуматися про покупку свого житла. Є ще один варіант― віддавати більшу частину щомісячного заробітку на оренду, але це не вихід. Де ж взяти гроші на квартиру, і як вигідніше оформити іпотеку?

Що таке іпотечний кредит?

Іпотека ― це довгостроковий кредит на покупку квартири, який банк видає фізичній особі. В якості застави тут виступає придбана нерухомість. Відсотки за іпотечною позикою набагато нижче споживчої, а суми ― більше. Купуючи квартиру в борг, ви стаєте її власником. Однак як тільки займ виявиться непогашеним, банк відбере право на володіння житлом.

Здається, що в Україні взяти кредит на покупку квартири ― захід ризикований і невигідний. Але отримуючи середню зарплату, не витрачаючи гроші на дрібниці, можна відкладати на місяць круглу суму (наприклад, 5 тис. грн.). З огляду на ціни на нерухомість (середньостатистична двокімнатна квартира обійдеться в 1 млн. грн.), збирати доведеться 17-19 років. Якщо додати витрати за оренду знімного житла, збирати доведеться ще довше. Основна перевага іпотеки ― оплата вже за свою квартиру, яка в порівнянні з орендними платежами не набагато вище.
Про те, як взяти кредит на нерухомість розповість кращий сервіс по підбору кредитів і мікропозик «ONLINEMONEY».


Кому доступна іпотека?

Банк виставляє цілком прості і зрозумілі вимоги до позичальника:

 • вік від 21 до 65 років;
 • стабільний дохід сім'ї: загальний дохід повинен перевищувати суму щомісячного платежу вдвічі;
 • трудовий стаж на останньому місці роботи - мінімум 1 рік або 2 роки підприємницької діяльності;
 • українське громадянство;
 • чиста кредитна історія.

Шанс оформити кредит на покупку квартири зросте, якщо угода буде укладена за партнерською програмою між обраним банком і забудовником.
Сервіс по підбору мікропозик «ОНЛАЙНМАНІ» радить! У кожної банківської організації індивідуальні умови. Щоб отримати схвалення заявки, звертайтеся туди, чиїм вимогам максимально відповідаєте.

Вибір кредитної установи

Кожен банк надає клієнту паспорт кредиту. Запитайте співробітників кожної установи, що цікавить вас, (або подивіться онлайн), щоб знайти найбільш вигідні для себе програми.

У документі є наступна інформація:

 • розміри першого внеску: найчастіше це 25-30%;
 • річна процентна ставка в середньому становить 20%;
 • умови погашення: нарахування на залишок або однакова сума платежу на весь кредитний період;
 • щорічні внески на страхування;
 • одноразова комісія за користування кредитними коштами: в середньому 1,5-3%;
 • штрафи ― краще уникати цих моментів.

Кредити на квартири в Україні потрібно брати в серйозних банках. Щоб визначитися з щомісячною сумою і переплатою за позикою, відвідайте офіційний сайт обраної компанії і скористайтеся іпотечним калькулятором.

Перелік документів

Банк для безвідмовного надання кредиту на квартиру може запросити різні довідки і документи. Основний пакет усіх установ виглядає так:

 • паспорт та ІПН;
 • свідоцтво про шлюб / розлучення, паспорт і ІПН чоловіка / дружини;
 • документація, що підтверджує платоспроможність позичальника.

Підприємцям необхідно надати довідку про держреєстрацію.

Як тільки пакет документів буде зібраний, можна подавати заявку на взяття кредиту в банку на квартиру. Зробити це можна, не виходячи з дому, в режимі онлайн. Після цього співробітники фінансової організації зв'яжуться з вами і дадуть необхідну консультацію.

Вибір нерухомості

Продати оформлене в іпотеку житло нереально, тому перед його придбанням, звертайте увагу на такі моменти:

 1. Репутація компанії-забудовника. Головне, щоб у фірми не було заморожених недобудов і довгограючих судових тяжб.
 2. Інфраструктура обраного району. Наявність дитячого садка, школи, магазинів, зупинок громадського транспорту завжди в пріоритеті. Навіть якщо вам 25 років, і ви не плануєте заводити сім'ю, в майбутньому розвиненість інфраструктури може виявитися важливою для вас.
 3. Законність новобудови. Заздалегідь переконайтеся, що у забудовника є право на земельну ділянку та зведення житлових комплексів. Зробити це можна, використовуючи Публічну кадастрову карту, сайт ДАБІ.

Передача документів в банк і вирішення питання

Після вибору житла фірма-забудовник надає некомерційний діловий лист. У ньому вказані відомості про квартиру, включаючи ціну. З листом і основним пакетом документів ви йдете в банк, де проходите співбесіду з інспектором.

Кредити на квартири в Україні видають охоче, особливо, якщо з документами і доходом у вас все в порядку. Тому не нервуйте, ведіть себе впевнено, відповідайте достовірно і прямо на поставлені запитання. Співробітник банку зверне увагу на кредитну історію, можливо, попросить ще щось в якості застави або поручительства. У деяких випадках потрібна присутність чоловіка/дружини.

Протягом 2-3 днів приймається рішення про дозвіл або відмову в іпотеці. Вам повідомлять про вердикт і запропонують підписати договір.
Сервіс підбору кредитів «ONLINEMONEY» радить не просто ознайомитися з договором, а показати його юристу. Якщо якісь моменти і платежі будуть незрозумілі, він також допоможе в цьому питанні.

До підписання іпотечного угоди зверніть увагу на кілька нюансів:

 1. Страхувати квартиру потрібно обов'язково, але страховка життя позичальника не завжди важлива. Однак банк може підвищити кредитну ставку, якщо немає страхування життя.
 2. Продавати або здавати в оренду іпотечне житло не можна.
 3. Перш ніж брати кредит на квартиру в Україні, поживіть півроку, відкладаючи щомісячну суму платежу ― так ви зможете повноцінно оцінити іпотечний фінансовий тягар.
 4. Якщо плануєте розрахуватися по іпотеці раніше встановленого банківською організацією періоду, дізнайтеся, чи не передбачено за це штрафів і санкцій.

Якщо вам до 35 років, ви досить платоспроможні, стоїте на квартирному обліку за місцем реєстрації, спробуйте оформити безвідсотковий молодіжний кредит на квартиру в Державному фонді.